Canal de Bourgogne.

Het kanaal is gebouwd tussen 1774 en 1832. Tussen 1880 en 1882 is het aangepast aan de nieuwe Freycinet maten. 39x5,20 m. Het kanaal meet 242 km, 189 sluizen, meerdere kanaalbruggen en een tunnel van 3333 meter op het hoogste punt van het kanaal gelegen op 378 m. Dit kanaal verbindt de rivier de Yonne met de Saone. Het kanaal ligt langs de riviertjes Armancon, de Brenne en de Ouche. De kanaaltjes voorzien het kanaal van water, samen met een groot stuwmeer van 22 miljoen kubieke meter water gelegen op het hoogste punt.

Vanaf de Saone gaat het met 76 sluizen het kanaal bijna 200 meter omhoog, naar het hoogste punt, 378 meter. Dit punt is gelijk het hoogste punt van alle kanalen in Frankrijk. Daarna daalt het kanaal weer bijna 300 meter. Verdeelt over 113 sluizen.

In vroegere tijden werden de schepen door de tunnel heen gesleept. Eerst met een stoomsleper, maar later elektrisch. Ledige schepen die te hoog waren konden in een bak varen die leeg gepompt werd zodat de hoogte van het schip afnam, en zo door de tunnel kon worden gesleept.

Kenmerken.
Type vaarweg Verbindingskanaal met scheidingspand
Lengte 242 km
Van Saint-Jean-de-Losne

Naar

Migennes
Kanaalvoeding via Verschillende stuwmeren
Hoogte Scheidingspand 378 m
Aantal sluizen 189 stuks
Gebouwd met afmetingen Lengte 30,4 m Breedte 5,20 m
  Diepgang 1,60 m Vrije hoogte 3 m
Sinds 1880 aangepast aan Freycinet Lengte 39 m Breedte 5,20 m
  Diepgang 2,20 m Vrije hoogte 3.5 m
 
Opmerkelijke kunstwerken.
Tunnel Pouilly en Auxois 3333 m
Aquaducten Pont d'Ouche, Montbard, Brienon, Saint-Florentin
 
Aansluitende vaarwegen.
Saone en Yonne
 

 

Computergames hebben geen effect op kinderen. Als Pacman effect op ons had, liepen we allemaal in verduisterde kamers, aten we magische pillen en luisterden naar repeterende elektronische muziek.           Ik snap niet wat iedereen heeft tegen ambtenaren, ze doen toch niks....?                  Gij zal niet stelen, de belastingdienst dult geen concurentie....      Doodgaan lijkt me zo'n geweldige ervaring dat ik er mee wacht tot het allerlaatst.         Jarenlange ervaring zegt niets, men kan het al jarenlang verkeerd hebben gedaan.        Ik ben van na de oorlog, laten we dat zo houden.                 Leraren helpen je problemen oplossen die je zonder hen nooit zou hebben gehad.     'Hier klopt iets niet,' zei de hartchirurg.     Als, in het verleden behaalde resultaten, geen garantie bieden voor de toekomst. Wat doe ik dan op school?          School: er stromen elke dag zoveel mensen naar binnen je zou haast denken dat er wat te doen is.         "ik ga naar school, tegenwoordige tijd, ik ging naar school, verleden tijd ik ben naar school gegaan, verloren tijd."      Zeg maar jij tegen mij, want ik heb een hekel aan u.      Niet storen ik ben al gestoord genoeg.       Als je voor iemand valt kan je de zwaartekracht niet de schuld geven.   Geachte leden, de cursus omgaan met teleurstellingen gaat vanavond helaas niet door!   Ik heb een ontzettende hekel aan bumperklevers, ik had er laatst weer een voor me zitten.      Du pain, du vin, du rex.                    Criminelen zijn al georganiseerd, nu de politie nog.               Als je dwars ligt ben je moeilijk te begraven.                Verstandige mensen spreken uit ervaring, nog verstandigere mensen spreken uit ervaring niet.               Computerproblemen bevinden zich meestal tussen het toetsenbord en de stoel...    Geestelijk arbeidsongeschiktheid. Iemand die geleerd heeft zelfstandig te denken....   Een politicus is er altijd als hij je nodig heeft....    Roken is minder snel dodelijk dan een eigen politieke partij oprichten.        Een spin die wordt afgewezen als webdesigner is nooit grappig.     Uit recent onderzoek is gebleken : treinen rijden niet op tijd maar op rails.              Bij IT- ers gaat alles automatisch , maar niets vanzelf.                Als werken goed was, hadden de rijken het niet aan de armen overgelaten.        Dat er intelligente buitenaardse wezens bestaan wordt feilloos bewezen door het feit dat ze nog geen contact met ons hebben opgenomen.                    Wie salarisverhoging krijgt vanwege zijn goede prestaties, is dus geruime tijd onderbetaald.                Zolang m'n baas net doet alsof ik veel verdien, doe ik net alsof ik hard werk.       Iedere dag kan je laatste zijn, zorg daarom dat het altijd een goede is.

Wie is Online?


bezoekers zijn er nu online, dat waren er ooit op
om

Info

 Laat wat van julie horen, in het gastenboek!

   Homepage VAART!Webring

[Vorige] [Lijst] [???] [Volgende]